MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD.

Medicínský ředitel EPC Health Invest SE
Intervenční algeziolog, specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad

MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., je přední evropský specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad certifikovaný ve Švédsku, Velké Británii, Norsku, na Slovensku a v České republice. MUDr. Rapčan dlouhodobě udržuje trend zavádění inovativních léčebných metod a technik, speciálních metodik a nejnovějších medicínských přístrojových technologií do klinické praxe všech pracovišť EuroPainClinics. Jako odborný medicínský garant se podílí na utváření vize a strategie EuroPainClinics.

V roce 2013 jako první lékař ze Slovenska splnil odborná kritéria pro udělení titulu FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice) od světové organizace World Institut of Pain (WIP), kterým jsou deklarovány profesní kompetence lékaře v intervenčních technikách pro léčbu bolesti. O tři roky později byl jmenován do pozice FIPP Examiner – člen zkušební komise a examinátor mezinárodních zkoušek FIPP. Od roku 2019 je jmenován členem poradního výboru mezinárodního edukačního portálu PainCast pro lékaře zabývající se léčbou bolesti.

V rámci pedagogických aktivit vyučuje algeziologii a ultrazvukovou anatomii na lékařské fakultě UPJŠ v Košicích, techniky intervenční algeziologie na Gulf Medical University ve Spojených arabských emirátech a je mezinárodním školitelem německé firmy MaxMore pro školení v endoskopických technikách včetně nového konceptu léčby bolesti fazetového syndromu MaxMoreJ@ablation.

Profesní dráha MUDr. Rapčana je spojena s mnohaletou působností v řadě významných klinických pracovišť, kde zastával vícero klíčových pozic. Více než 16 let působil ve Švédsku, především v univerzitní nemocnici Norrland v Umeå a General Hospital Hudiksvall. V letech 2005 až 2010 byl vedoucím lékařem oddělení anesteziologie a intervenční léčby bolesti v United Kingdom Specialist Hospital ve Velké Británii. V období 2008 až 2010 zastával funkci lékařského ředitele nemocnice Shepton Mallet Treatment Centre.

MUDr. Rapčan se intenzivně̌ věnuje odbornému publikování a jako organizátor i přednášející se pravidelně̌ účastní mezinárodních a tuzemských kongresů, sympozií a workshopů. Je recenzentem odborného časopisu Pain Medicine Ukraine.
Publikační činnost EuroPainClinics

Členství

  • Slovenská intervenční společnost pro léčbu bolesti (SIA) – zakládající člen a prezident
  • Spine Intervention Society (SIS)
  • World Institute of Pain (WIP)
  • International Neuromodulation Society (INS)
  • European Society of Regional Anaesthesia (ESRA)
  • Slovenská společnost pro studium a léčbu bolesti (SSSLB)
  • Polská společnost intervenční léčby bolesti

Róbert Rapčan, wikipedia.sk


První implantace míšního neurostimulátoru metodou Th9 DRG
Prestižní vítězství pro EuroPainClinics na mezinárodní konferenci v Budapešti
MUDr. Róbert Rapčan jmenován členem Poradního výboru PainCast
MUDr. Róbert Rapčan hostem ve Sněmovně lordů
První implantace nejmenšího neurostimulároru na světě na Slovensku
Rozhovor: MUDr. Rapčan jmenován FIPP-Examiner